23 Ekim 2018

Özel Markalı Ürünler Sanayicileri ve Tedarikçileri Derneği (PLAT), perakende sektörünü buluşturan Private Label Zirvesi’nin 4.’sünü 24 Ekim 2018 tarihinde Kurtköy Crowne Plaza’da düzenleyecek. Üretici ve tedarikçi firmalardan ulusal ve yerel perakende zincirlerinin temsilcilerine kadar sektörün tüm taraflarını bir araya getirecek etkinlik önemli isimlere ev sahipliği yapacak. Özel markalı ürünler sektörünün 2018 yılı performansına dair verilerin de ilk kez açıklanacağı 4. Private Label Zirvesi, perakende sektörü tarafından merakla bekleniyor.

Tüketicinin kaliteli ürüne, uygun fiyatla ve kolayca ulaşmasını sağlayan özel markalı ürünler ya da private label sektörü, 30 milyar TL’ye yaklaşan büyüklüğü ile perakende sektöründeki ağırlığını her geçen yıl daha da artırıyor. Gıdadan kozmetiğe, kişisel bakımdan temizlik ürünlerine kadar hemen her alanda market raflarında karşımıza çıkan özel markalı ürünleri üreten firmalar enflasyonla mücadelenin gerçek kahramanları olarak perakende sektörünün de göz bebeği konumunda.

Özel Markalı Ürünler Sanayicileri ve Tedarikçileri Derneği (PLAT), sektördeki son gelişmeleri değerlendirmek amacıyla üretici ve tedarikçi firmaların yanı sıra ulusal ve yerel ölçekteki perakende zincirlerinin önemli temsilcilerini 24 Ekim 2018 tarihinde düzenleyeceği 4. Private Zirvesi’nde buluşturmaya hazırlanıyor. Alanında marka haline gelen ve geçtiğimiz yıl 800’ün üzerinde sektör temsilcisini ağırlayan zirveye, ilginin bu yıl da yoğun olması bekleniyor.

PLAT Derneği Yönetim Kurulu Başkanı M. İmer Özer’in açılış konuşmasıyla başlayacak olan zirvenin sabah oturumunda; Nielsen Perakende Hizmetleri Lideri Tamer Gülsaç ve PLAT Derneği Genel Sekreteri Füsun Erkal’ın sunumlarının ardından Sabancı Üniversitesi Finans Kürsüsü Başkanı Prof. Dr. Özgür Demirtaş, dünya ve Türkiye ekonomisi üzerine bir konuşma gerçekleştirecek. 4. Private Zirvesi’nin öğleden sonraki oturumu; BİM COO’su Galip Aykaç ve A101 CEO’su Erhan Bostan’ın konuşmaları ile açılacak. Korn Ferry Türkiye Başkanı Şerif Kaynar’ın ardından söz alacak olan İzgören Akademi Kurucusu Ahmet Şerif İzgören ise “Değerlerle uzlaşmak” başlıklı sunumu ile katılımcıların zihninde yeni ufuklar açacak.

Sunuculuğunu Oylum Talu’nun yapacağı 4. Private Label Zirvesi’ne Seluz Fragrance & Flavor Company, İKMİB İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği ve Sapro Temizlik Ürünleri Altın Sponsor, Beautyİstanbul Fuarı, Serdar Plastik, Yayla Bakliyat ve Aerofa Aerosol  Gümüş Sponsor, Şimşek Plastik, Pantone Creative Studios ve  Atak Turizm  Bronz Sponsor, Perakende.org ise İletişim Sponsoru olarak destek veriyor.

PLAT Derneği Yönetim Kurulu Başkanı İmer Özer, bu yıl 4.’sünü gerçekleştirecekleri Private Label Zirvesi hakkında şunları söyledi: “Kalite, güven ve uygun fiyat üzerine inşa ettiğimiz özel markalı ürünler sektörümüz 30 milyar TL’ye yaklaşan büyüklüğü ile ekonomideki yerini giderek sağlamlaştırıyor. Bu yıl da sektörün birbirinden değerli isimleri ve alanında uzman isimlerini perakende zincirinin en önemli halkalarını aynı platformda buluşturduğumuz zirvemizde ağırlayacağız. Sektörün mevcut durumunu ortaya koymanın yanı sıra önümüzdeki döneme ilişkin beklentiler ve atılması gereken adımlar ile çözüm önerilerinin tartışılacağı verimli geçen bir zirve olmasını bekliyoruz”.