29 Mart 2022

 

10. OLAĞAN GENEL KURULUMUZ GERÇEKLEŞTİ

 

EKONOMİYE EL FRENİ DESTEĞİ!

Özel markalı ürünler (Private Label) sektörünün ülkemizdeki gelişimine önderlik eden PLAT Özel Markalı Ürünler Sanayicileri ve Tedarikçileri Derneği, 10. Genel Kurulunda yeniden M. İmer Özer’i başkan olarak seçti. Başkan ÖZER, Genel Kurul’daki konuşmasında özel markalı ürünlerin enflasyona karşı bir el freni olduğunu vurguladı ve yeni dönemde daha fazla tanıtım yaparak özel markalı ürünleri kamuoyuna kavratacaklarını, yeni üyeler kazanarak ve ihracatı artıracak hamleler yaparak ülke ekonomisinin kalkınma gücü olacaklarını vurguladı.

 

PLAT Özel Markalı Ürünler Sanayicileri ve Tedarikçileri Derneği 10. Olağan Genel Kurul Toplantısı, Kocaeli’nde GEBKİM OSB’de yapıldı. Açılış konuşması ve Divan Kurulu’nun seçimi ile başlayan Genel Kurul’da, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından PLAT Derneği Yönetim Kurulu Başkanı M. İmer Özer, Yönetim Kurulu Faaliyet Raporu’nun sunumunu gerçekleştirdi. İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği(İKMİB) Başkanı Sn. Adil PELİSTER, Gıda Perakendecileri Derneği Başkanı Sn. Galip AYKAÇ ve sektörün önde gelen temsilcilerinin yoğun katılımı ile gerçekleşen genel kurulda, KORUMA Temizlik A.Ş. Genel Müdürü M. İmer ÖZER, PLAT Yönetim Kurulu Başkanlığına ve NAZAR Kimya Sabun ve Deterjan San. A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Hakan HATİBOĞLU, APS Ambalaj – Kozmetik ve Temizlik Ürünleri San. A.Ş. Genel Müdür Yardımcısı Kamil TOPAK Başkan Yardımcılığı’na, BUNGE Gıda San. ve Tic. A.Ş. Kıdemli Satış Müdürü Ertan KÜÇÜKKAPILI, CARL KUHNE Fermantasyon Gıda San. Ve Tic. A.Ş. Satış Direktörü Gülnaz Akıncıer KAVUŞAK, ENDEKS Kimya A.Ş. Genel Müdürü Hüseyin Dursun ile OĞUZ İçecek Gıda San. Tic. A.Ş. CEO’su Enes Örer oybirliği ile yönetim kurulu üyeliklerine seçilerek güven tazeledi.

EKONOMİK KALKINMANIN ÖNCÜSÜ OLACAĞIZ

Başkan İmer Özer, genel kuruldaki konuşmasında şunları vurguladı:

‘’Öncelikle ne iş yaptığımızın halkımız tarafından da anlaşılması öncelikli hedefimiz. Enflasyonun el freni konumunda olan Private Label’i daha fazla tanıtmamız gerekiyor. Sosyal sorumluluk çalışmalarımıza devam edeceğiz. Türkiye genelinde 13 adet devlet okuluna fen laboratuvarı yaptık, daha da yapacağız. Üyelerimizden yapılan zirvelerin daha sık gerçekleştirilmesi için yoğun bir istek vardı. Biz de bu talep doğrultusunda daha büyük zirveler yapmaya yönelik yol haritası belirledik. Son dönemde konuştuğumuz en önemli şeylerden biri de ekonomi. Alanında uzman ekonomistlerle buluşmalar organize edeceğiz. Güncel piyasanın durumunu ve analizini anlamak geleceğe yön vermek adına hepimize faydalı olacaktır.‘’

MARKET ENFLASYONUNU DOĞRU ÖLÇME MÜCADELEMİZ VAR

İhracatla alakalı sektördeki bütün oyuncuların, ihracat tarafındaki gücünü artırmaya yönelik yurt dışı alım heyetleri oluşturmayı planladıklarını belirten Başkan Özer, “Türkiye’deki market markaları enflasyonunu doğru ölçmek için bir mücadelemiz var. Market Markaları Fiyat Enflasyonu (MAMFE) adı altında bir çalışma da gerçekleştireceğiz. Yeni dönemde ülkemiz ekonomisinin kalkınmasında öncü rol oynayacağız.’’ ifadeleriyle sözlerini noktaladı.

  YÖNETİM KURULU ÜYELERİ
Sıra Asil Yönetim Kurulu  Listesi
1 YK Üyesi M.İmer ÖZER Koruma Temizlik A.Ş.
2 YK Üyesi Hakan HATİBOĞLU NAZAR Kimya Sabun ve Deterjan San. A.Ş.
3 YK Üyesi Kamil TOPAK APS Ambalaj-Kozmetik ve Temizlik Ürünleri San. A.Ş.
4 YK Üyesi Ertan KÜÇÜKKAPILI BUNGE Gıda San. Ve Tic. A.Ş.
5 YK Üyesi Gülnaz AKINCIER KAVUŞAK CARL KUHNE Fermantasyon Gıda San. Ve Tic. A.Ş.
6 YK Üyesi Hüseyin DURSUN ENDEKS Kimya A.Ş.
7 YK Üyesi Enes ÖRER OĞUZ İçecek Gıda San. Ve Tic. A.Ş.
   Yedek Yönetim Kurulu Listesi
1 Yedek  YK Üyesi Uğur ADIYAMAN ERKUL Kozmetik San. Ve Tic. A.Ş.
2 Yedek  YK Üyesi Erdinç GÜNEYLİ GÜNEYLİLER Gıda San. Ve Tic. Ltd. Şti.
3 Yedek  YK Üyesi Kerim MÜDERRİSOĞLU REBUL Kozmetik San. Ve Tic. A.Ş.
4 Yedek  YK Üyesi Mehmet KOCAER SEBA Kimya San. Ve Tic. A.Ş.
5 Yedek  YK Üyesi Sultan Murat YILDIZ Tibet İth. İhr. Kozmetik San. Ve Tic .A.Ş.
6 Yedek  YK Üyesi Celal ALTUNTAŞ AEROFA Aerosol Dolum San. Ve Tic. A.Ş.
7 Yedek  YK Üyesi Emre TAYCI TAYAŞ Gıda San. Ve Tic .A.Ş.
  DENETİM KURULU ÜYELERİ
  Asil Denetleme Kurulu Listesi
1 DK Üyesi Tanzer KÖSE LİDER Kozmetik San. Ve Tic .A.Ş.
2 DK Üyesi Enver Sedat ÇELİK BİLEŞİM Kimya San. Tic. Ltd. Şti.
3 DK Üyesi Şenol ŞEN ŞENSAN Plastik ve Kalıp San. Tic. Ltd. Şti.
  Yedek Denetleme Kurulu Listesi
1 Yedek  DK Üyesi Ersan KAYNAŞ İZMİT SAKARYA Nakliyat ve Kimy. Mad. San. Tic. Ltd. Şti.
2 Yedek  DK Üyesi Süleyman Özgür ÖZTÜRK MATSAN İlaç San. Ltd. Şti.
3 Yedek  DK Üyesi Cumhur TEPE TEPE Plastik Kimya San. Tic. Ltd. Şti.