18 Haziran 2021

PLAT Üyesi 15 firma 11 farklı kategoride 20 ödülün sahibi oldu

 

Türkiye ekonomisinin itici gücü kimya sektörünün ihracat şampiyonları ödüllerine kavuştu. İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamülleri İhracatçıları Birliği (İKMİB), 2020 yılındaki ihracat performansları ile büyük başarıya imza atan üyelerini, bu yıl 6.’sı düzenlenen İKMİB İhracatın Yıldızları Ödül Töreni’nde ödüllendirdi. Covid-19 pandemisinin gölgesinde her türlü bilinmezlik ve zorluğa rağmen ihracatta hız kesmeyen PLAT Özel Markalı Ürünler Sanayicileri ve Tedarikçileri Derneği üyesi 15 firma, törende 11 farklı kategoride toplam 20 ödül kazanmayı başardı.

 

Ürünleri ile yaşamımıza değer katan ve Covid-19 pandemisi ile mücadelede üstlendikleri rol ile büyük başarıya imza atan kimya sektörü, ihracat başarısı ile göz dolduruyor. İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamülleri İhracatçıları Birliği (İKMİB) tarafından bu yıl 6.’sı düzenlenen İKMİB İhracatın Yıldızları Ödül Töreni’nde toplam 35 kategoride 175 başarılı ihracatçı açıklandı.

İKMİB 2020 İhracatın Yıldızlarında ödüllerine kavuşan 15 PLAT Üyesi; Dezenfektanlar, Haşere Öldürücüler ve Kovucular, Deterjan ve Yıkama, Islak Temizleme Mendilleri, Kişisel Bakım Ürünleri, Koku Kimyasalları, Lezzet Kimyasalları, Oda Kokuları, Renkli Kozmetikler, Sabun ve Organik Kimyasallar ihracatı kategorilerinde en çok ihracata imza atan firmalar arasında sıralandılar.

Türkiye ihracatının parlayan yıldızları arasına adını yazdıran ve ödül kazanan PLAT Üyesi firmalarımızı kutluyoruz.

İKMİB 2020 İHRACATIN YILDIZLARI ÖDÜL TÖRENİ’NDE İLK BEŞE GİREREK ÖDÜL ALAN PLAT ÜYELERİ VE SIRALAMALARI