15 Nisan 2019

İstihdam şampiyonları listesinde A101, BİM, Migros ve Şok Marketleri ilk 10’da

Türkiye’nin İstihdam Liderleri 2019 ödüllerinde zirve A101’in olurken BİM hemen arkasından ikinci sırada yer aldı. Perakende sektörünün diğer önemli oyuncularından Migros ve Şok Marketleri de ilk 10’da sıralandı. PLAT Özel Markalı Ürünler Sanayicileri ve Tedarikçileri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı İmer Özer, market markalı ürünlerin ağırlıklı satış noktası olan indirim market zincirlerinin Türkiye’nin istihdam liderlerinin zirvesine yerleşmelerini değerlendirdi. Özer, tüketiciye en kaliteli ürünü en uygun fiyata sunmak için yola çıkan market markalı ürünlerin Türkiye çapında hızla büyüyen perakende zincirleri ile her eve ulaştığına dikkat çekerek istihdam rakamlarının da ortaya koyduğu gibi kazananın her zaman ülkemiz olduğunu söyledi.

Vodafone Türkiye’nin ana sponsorluğunda, Capital ve Ekonomist dergilerinin öncülüğünde düzenlenen CEO Club Buluşmaları kapsamında Büyüme ve İstihdam Zirvesi 2019 gerçekleştirildi. Zirve kapsamında Türkiye’nin İstihdam Liderleri 2019 Ödülleri de sahiplerini buldu. Türkiye’nin istihdam liderleri arasında A101 birinci, BİM ikinci olurken Migros sekizinci, Şok Marketleri ise dokuzuncu oldu.

PLAT Derneği Yönetim Kurulu Başkanı İmer Özer, “Özel markalı ürünler sektörünün ülkemizdeki gelişiminde perakende zincirlerinin mağaza sayılarının artması çok önemli bir role sahip. Açılan her yeni mağaza üretimin ve istihdamın artması demek. Biz sanayiciler, üreticiler olarak tüketicilere en kaliteli ürünü sunmak için var gücümüzle çalışıyoruz. Perakende zincirleri de aynı çabayı bu ürünleri raflarına taşıyarak gösteriyor. Böylece kaliteli ürünler uygun fiyatlarla yüzbinlerce eve girebiliyor. Türkiye’nin İstihdam Liderleri 2019 ödüllerine perakende sektörünün ağırlığını koyması ve ilk 10’da A101, BİM, Migros ve Şok Marketleri’nin yer alması ülkemiz ekonomisi ve istihdamına yaptıkları büyük katkının bir göstergesidir. İstihdam rakamlarının ortaya koyduğu gibi kazanan her zaman ülkemiz olmuştur. Özel markalı ürünler sektörümüz adına istihdam şampiyonları A101, BİM, Migros ve Şok Marketleri kutluyor, sektörümüzün gelişimine yaptıkları katkılardan dolayı teşekkür ediyorum”.

Ödülü değerlendiren A101 CEO’su Erhan Bostan, “Tamamı yerli sermayeli bir şirket olarak ülke ekonomisine istihdamla da katkıda bulunmak bizim için büyük gurur. A101, aynı zamanda Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından da üç yıldır en fazla istihdam yaratan şirketi olarak da ödüllendiriliyor. Sadece istihdam değil kadın ve engelli istihdamı da Türkiye birincisiyiz. Önümüzdeki yıllarda da daha fazla istihdam yaratarak bu ödülü taşımaya devam etmek istiyoruz” dedi.

Türkiye’nin İstihdam Liderleri 2019 Ödülleri-İlk 10

1 A101
2 BİM
3 ISS Türkiye
4 Türk Telekom
5 LC Waikiki
6 RC İnşaat
7 TAV Havalimanları
8 Migros
9 Şok Marketleri
10 Türk Hava Yolları & Sofra Compass Group