2 Temmuz 2019

“Nedenleri Biliyorsan Hayat Nasılları Halleder”

PLAT Özel Markalı Ürünler Sanayicileri ve Tedarikçileri Derneği’nin kurduğu ve özel markalı ürünler sektöründe ilk olan PLAT Akademi, İzgören Akademi Eğitmenlerinden Gökhan Okçu’nun “Müzakere ve İkna Becerileri” eğitimi ile ikinci eğitimini gerçekleştirdi.

 

PLAT Özel Markalı Ürünler Sanayicileri ve Tedarikçileri Derneği, bilginin üretim süreçlerinde en büyük güç haline gelmesinden hareketle Türkiye’nin en köklü eğitim kuruluşlarından İzgören Akademi ile işbirliği yaparak PLAT Akademi’yi kurdu. PLAT Akademi, dünya ticaretinin hızla değiştiği ve bu değişime ayak uyduramayanların oyunun dışında kaldığı bir ekonomik yapıda oyunu kuralına göre oynamak isteyenlerin ihtiyaç duyacağı bilgi ve donanımı uzman isimlerle vermeyi amaçlıyor.

 

PLAT Akademi’nin alanında uzman isimlerle yıl boyu devam edecek eğitimlerinin ikincisi İzgören Akademi Eğitmenlerinden Gökhan Okçu’nun verdiği “Müzakere ve İkna Becerileri” konulu eğitim ile devam etti. Perakende sektörünün yakından tanıdığı bir isim olan ÇAĞRI Marketler Satın Alma Müdürü Sn. Abidin ÇAVUŞOĞLU da PLAT Akademi’nin eğitimine konuk oldu ve bir konuşma yaptı. ÇAVUŞOĞLU, “Güvenmeyi seviyorum ve güvenmek istiyorum, yerel perakendede işler ikili ilişkilerle yürür ve ilişkinin temeli güvene dayanır” dedi. Güvenin, bilginin ve pozitif ilişki yönetiminin doğru bir müzakerenin olmazsa olmazları olduğunu anlattı.

 

İş dünyasında insanların içinde bulundukları tüm süreçlerde istediği her şeyi değil, sadece müzakere edebildikleri kadarını alabildiklerini ifade eden Eğitmen Gökhan OKÇU, soru sormanın hayatın şifresi olduğunu söyleyerek, kontrolün daima soruyu soranda olduğunu ve doğru cevapların ancak doğru soruların sorularak alınabileceğini anlattı.

İlginin yoğun olduğu gözlenen eğitimin sonunda tüm katılımcılara PLAT Akademi tarafından İzgören Akademi onaylı sertifika verildi.