6 Temmuz 2020

PLAT ÜYELERİ ABD’li PERAKENDE DEVİ
DOLLAR GENERAL İLE BULUŞACAK

PLAT Özel Markalı Ürünler Sanayicileri ve Tedarikçileri Derneği, sektörün ihracatına ivme kazandırmaya kararlı. Dubai Ticaret Ataşeliğinin katkılarıyla üye firmalarını Birleşik Arap Emirlikleri’nin ikinci büyük perakende zinciri LuLu Group ile buluşturan PLAT, bu kez ABD pazarını radarına aldı. PLAT Üyeleri, ABD’li yüksek indirim market zinciri Dollar General ile online olarak düzenlenecek toplantılarda bir araya gelerek ürünlerini tanıtma fırsatı bulacak.

Dollar General, ABD’nin 44 eyaletinde 17 binden fazla mağazası ile faaliyet gösteriyor. ABD’li markaların yanı sıra kendi markalarını da mağazalarında sunan Dollar General, uygun fiyatlı ürünleri ve geniş ürün yelpazesi ile ülke genelinde geniş bir tüketici kitlesine sahip. Dollar General indirim marketlerinde; gıdadan temizlik ürünlerine, ev eşyalarından sağlık, güzellik ve kişisel bakıma kadar pek çok ürün çeşidi yer alıyor.

Zoom üzerinden online yapılacak görüşmeler Dollar General’in talebi üzerine yalnızca ABD’de bir perakendeci veya distribütör ile ticareti olan üreticilerle gerçekleştirilecektir. Başvuru formunda bilgilerinizi iletmenizin ardından sizlerle iletişime geçilecek ve toplantı takviminiz organize edilecektir.

Başvuru İçin Lütfen Tıklayınız

Başvuru İçin Son Tarih : 10.07.2020 Cuma / 17:00

Dollar General Corporation (DG)

  • The Company is headquartered in Goodlettsville, Tennessee, just north of Nashville and just a few miles south of its origin, Scottsville, Kentucky
  • Dollar General was founded in 1939. A discount retailer more than 17,000 stores, neighborhood stores in 44 states in the United Statesdelivers convenience and value on the basics
  • Employees are more than 160,000
  • Approximately 10,000 core SKUs per store
  • Multiple price points, about 75% over $1 or more
  • The first Dollar General store opened in 1955
  • Dollar General operates 21 distribution centers in USA
  • You can visit our company website: www.dollargeneral.com