21 Eylül 2023

PLAT ÜYELERİ, PLAT TALKS ETKİNLİĞİNDE BİR ARAYA GELDİ

PLAT Özel Markalı Ürünler Sanayicileri ve Tedarikçileri Derneği, PLAT Talks etkinliklerinin dördüncüsünde Ekonomist Dr. Hakan ÖZEROL ile, gündemin en önemli konuları arasında yer alan döviz kurları, faiz ve enflasyon konularını ele aldı.

Özel markalı ürünler sektörünün gelişimi ve sektördeki sorunların çözümü için çalışmalarını sürdüren PLAT Özel Markalı Ürünler Sanayicileri ve Tedarikçileri Derneği, 21 Eylül Perşembe günü sabahında üyeleri ile PLAT Talks etkinliğinde bir araya geldi.

Mihrabat Korusu’nda gerçekleşen organizasyona BİM CEO’su Haluk DORTLUOĞLU, Ülker CEO’su Mete BUYURGAN gibi sektörün önde gelen isimleri ve PLAT Derneği Üyeleri katıldı. Katılımın yüksek olduğu etkinlikte, açılış konuşmasını gerçekleştiren PLAT Derneği Yönetim Kurulu Başkanı M. İmer ÖZER, katılımcılara teşekkür ettikten sonra sanayicilerin üretime, yatırıma ve inovasyona odaklanması gerektiğinin altını çizdi.

Bir önceki etkinlikte seçim öncesi ve sonrası ekonomi konusunda değerlendirmelerde ve çeşitli tahminlerde bulunan Ekonomist Dr. Hakan ÖZEROL, bu etkinlikte de önümüzdeki dönemle ilgili değerlendirmelerde bulundu. IMF, OECD, Dünya Bankası gibi kurumların ve çeşitli derecelendirme şirketlerinin tahmin raporlarından hareketle piyasa değerlendirmesi yapan Dr. Hakan ÖZEROL, özellikle dövizin ve enflasyonun yönüyle ilgili tahminlerde bulundu. Yeni dönemde ekonominin iyi işaretler verdiğini belirten Özerol, mevcut politikaların sürdürülmesi halinde gelecekte olumlu sonuçlar vereceğinin altını çizdi.

 

Etkinlik Fotoğrafları İçin Tıklayınız