1 Haziran 2022

PLAT ÜYESİ 20 FİRMA SANAYİNİN DEVLERİ ARASINDA

İSO İLK 500’deki Plat Üyeleri’nin Üretimden Satışları

48,6 Milyar Liraya Yükseldi

İstanbul Sanayi Odası’nın (İSO) 1968 yılından bu yana aralıksız gerçekleştirdiği “Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu” araştırmasının 2021 yılı sonuçları açıklandı. PLAT Özel Markalı Ürünler Sanayicileri ve Tedarikçileri Derneği üyesi 20 firma, 2021 yılındaki toplam 48 milyar 569 milyon liralık üretimden satışları ile Türkiye’nin en büyükleri arasındaki yerlerini aldı.

Gıda, kişisel bakım ve ambalaj kategorilerinde üretim yapan PLAT Üyesi 20 firma, sanayinin devleri arasında öne çıkarak, özel markalı ürünler sektörünün gerçekleştirdiği büyümeye ışık tuttu.

PLAT Derneği Yönetim Kurulu Başkanı İmer Özer, özel markalı ürünler sektörün büyüme rakamları ile Türkiye ekonomisindeki yerini giderek güçlendirdiğine dikkat çekerek İSO 500 listesinde yer alan PLAT Üyesi 20 firmayı kutladı. Özer, “2021 yılında yaşanan tüm zorluklara rağmen, üretmeye, istihdam yaratmaya ve büyümeye devam eden, faaliyetleri ile ülke ekonomimize önemli değerler yaratan üyelerimizle gurur duyuyor, başarılarının devamını diliyoruz” dedi.